Зараз є дуже актуальною проблема зростання навантаження на весь організм дитини. І чимала її частина припадає на очі. Серед першокласників погано бачить кожна десята дитина. А з випускників шкіл проблеми із зором мають вже 70%! Як захистити очі дитини?
1. Не перевантажуйте дитину заняттями
Дозуйте число гуртків і секцій. Найкращий захист від перевтоми — зміна рухової і розумової активності.
2. Забезпечте хороший сон
Старшокласнику належить спати не менше 8 годин. Першокласникам 9,5 — 10 годин сну вночі і ще 1,5 години вдень. Відсутність повноцінного відпочинку призводить не тільки до проблем з очима, а й до виснаження нервової системи.
3. Більше гуляйте на свіжому повітрі
Дослідження показують, що природне освітлення позитивно впливає на комфорт очей. Тому чим більше дитина гуляє на вулиці, тим краще для її зору. За правилами ВООЗ, на свіжому повітрі дітям потрібно проводити мінімум 2 години на день.
4. Подбайте про правильне освітлення
Встановіть світлодіодні лампи хорошої якості. Вони найкраще впливають на очі. Не дозволяйте користуватися гаджетами у темноті, також налаштуйте у телефоні екран, є така функція «безпека очей», де відтінок екрану з холодного, перетворюється на теплий, і таким чином менше подразнює очі.
5. Правильно підбирайте шкільні меблі
Висота столу і стільця повинні відповідати зросту учня. Стільниця повинна бути матовою: полірована поверхня відблискує і шкодить очам.
6. Зміцнюйте зір спеціальними комплексами
Для здоров’я очей важливі такі речовини, як лютеїн і зеаксантин, вітаміни А, С і Е, мікроелементи цинк і селен, антоціани екстракту чорниці.
7. Скоротіть час, який дитина проводить з гаджетами
У початковій і середній школі дітям дозволяється використовувати гаджети всього по півгодини двічі на день, старшокласникам — по годині вранці і ввечері. Але зараз все навчання проходить онлайн, тож намагайтеся мінімізувати контакт дитини з гаджетами поза навчанням. Всі електронні пристрої випромінюють шкідливий синій спектр світла, який викликає почервоніння і запальні захворювання очей, в тому числі призводять до розвитку комп’ютерного зорового синдрому.
Дитина рідше моргає, при цьому у неї «сохнуть» очі — розвивається так званий синдром «сухого ока». Якщо дитина скаржиться на «пісок» в очах, можна використовувати спеціальні очні краплі, які захистять слизову очей від висихання і усунуть всі неприємні симптоми.
8. Навчіть дитину робити зарядку для очей
Це необхідно всім, особливо дітям. Є багато варіантів зарядок і Інтернеті. Найкращим буде заплющити очі, і почати дивитись напружуючи їх уверх-вниз, вліво-право. Це буде дуже хороша профілактика від зайвої напруги на очі.